M2016-B-3506-S
Manufacturer Part Number:
M2016-B-3506-S
Manufacturer/Brand:
RAF
Part of Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.594" (15.08mm)
Color :
Diameter - Inside :
0.201" (5.10mm)
Diameter - Outside :
0.315" (8.00mm)
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.461" (11.70mm)