SGTM16-3V3-C-H1-CT
Manufacturer Part Number:
SGTM16-3V3-C-H1-CT
Manufacturer/Brand:
SYRLINKS
Part of Description:
XTAL OSC OCXO 16.3840MHZ HCMOS
Manufacturer :
SYRLINKS
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
31mA
Frequency :
16.384 MHz
Frequency Stability :
±50ppb
Function :
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
HCMOS
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.535" L x 1.339" W (39.00mm x 34.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
OCXO (GPSDO)
Voltage - Supply :
3.3V