EWOS10HP-5V0-C-S4
Manufacturer Part Number:
EWOS10HP-5V0-C-S4
Manufacturer/Brand:
SYRLINKS
Part of Description:
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ SNWV TH
Manufacturer :
SYRLINKS
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
115mA
Frequency :
10 MHz
Frequency Stability :
±15ppb
Function :
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.30mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
Sine Wave
Package / Case :
Europack, 5 Leads
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.220" L x 0.984 " W (31.70mm x 25.70mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
OCXO
Voltage - Supply :
5V