MF2-B-24-624-1-BB4-B-C
Manufacturer Part Number:
MF2-B-24-624-1-BB4-B-C
Manufacturer/Brand:
Carling Technologies
Part of Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer :
Carling Technologies
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Rocker
Approval Agency :
CCC, CSA, UL1077
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
24A
Illumination :
Neon
Illumination Voltage (Nominal) :
250V
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
80 V