QT49S-20.500MAGQ-T
Manufacturer Part Number:
QT49S-20.500MAGQ-T
Manufacturer/Brand:
QST
Part of Description:
HC49 XTAL 30ppm 50ppm 10pF
Stock Condition:
848
Manufacturer :
QST
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
20.5 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)