01-CR1-02-19M6608-20
Manufacturer Part Number:
01-CR1-02-19M6608-20
Manufacturer/Brand:
NAKAGAWA Electronics Limited
Part of Description:
QUARTZ CRYSTAL UNITS IN HC-49/S
Stock Condition:
1,000
Manufacturer :
NAKAGAWA Electronics Limited
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
19.6608 MHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
Package / Case :
HC-49S
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.445" L x 0.183" W (11.30mm x 4.65mm)