QT1M-32.768KDZF-T
Manufacturer Part Number:
QT1M-32.768KDZF-T
Manufacturer/Brand:
QST
Part of Description:
6.9X1.4 - 32.768KHZ 20PPM @25C 1
Stock Condition:
5,889
Manufacturer :
QST
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.272" L x 0.055" W (6.90mm x 1.40mm)