QT26S-32.768KDZF-T
Manufacturer Part Number:
QT26S-32.768KDZF-T
Manufacturer/Brand:
QST
Part of Description:
2X6 - 32.768KHZ 20PPM @25C 12.5
Manufacturer :
QST
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)