RFX-32-40.0M50IY18
Manufacturer Part Number:
RFX-32-40.0M50IY18
Manufacturer/Brand:
RFX Group
Part of Description:
CRYSTAL 40MHZ 3225 30PPM
Manufacturer :
RFX Group
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20 Ohms
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)