FA-20H 27.0000MF19X-W
Manufacturer Part Number:
FA-20H 27.0000MF19X-W
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
±19ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)