FA-238V 14.7456MF23X-K
Manufacturer Part Number:
FA-238V 14.7456MF23X-K
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
CRYSTAL 14.7456MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
14.7456 MHz
Frequency Stability :
±23ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)