YC4027M00033T1521022
Manufacturer Part Number:
YC4027M00033T1521022
Manufacturer/Brand:
Hefei Jingweite Electronics
Part of Description:
XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Hefei Jingweite Electronics
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
10mA
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.053" (1.35mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V