55A0172-24-MST7CS2275
Manufacturer Part Number:
55A0172-24-MST7CS2275
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
CABLE 7COND 24AWG
Manufacturer :
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.111" (2.82mm)
Number of Conductors :
7
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
24 AWG