XRCGB32M000FXH2CR0
Manufacturer Part Number:
XRCGB32M000FXH2CR0
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
32 MHz
Frequency Stability :
±40ppm
Frequency Tolerance :
±40ppm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)