8Z-51.240MAAE-T
Manufacturer Part Number:
8Z-51.240MAAE-T
Manufacturer/Brand:
TXC Corporation
Part of Description:
2.5X2.0 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
51.24 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)