FA-20H 24.0000MA14R-K5
Manufacturer Part Number:
FA-20H 24.0000MA14R-K5
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
24 MHz
Frequency Stability :
±14ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)