FA-238 50.0000MD50X-FF4
Manufacturer Part Number:
FA-238 50.0000MD50X-FF4
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
CRYSTAL 50.0000MHZ 6.4PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
50 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance :
6.4pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)