ABL-8.912MHZ-B4Y-T
Manufacturer Part Number:
ABL-8.912MHZ-B4Y-T
Part of Description:
CRYSTAL 8.9120MHZ 18PF TH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
8.912 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)