ABLS7M-20.500MHZ-B-2-T
Manufacturer Part Number:
ABLS7M-20.500MHZ-B-2-T
Part of Description:
CRYSTAL 20.5000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
20.5 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.091" (2.30mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Size / Dimension :
0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)