AI-2332-TWT-12V-R
Manufacturer Part Number:
AI-2332-TWT-12V-R
Manufacturer/Brand:
PUI Audio, Inc.
Part of Description:
BUZZER PIEZO 12V 23.3MM TH
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
13mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
3.2kHz
Height - Seated (Max) :
0.421" (10.70mm)
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Washable
Size / Dimension :
0.917" Dia (23.30mm)
Sound Pressure Level (SPL) :
85dB @ 12V, 10cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
3 ~ 20V