ABMM2-24.000MHZ-E2-T
Manufacturer Part Number:
ABMM2-24.000MHZ-E2-T
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Stock Condition:
1,001
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
24 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.240" L x 0.142" W (6.00mm x 3.60mm)