C6S-14.7456-12-3030-X-R
Manufacturer Part Number:
C6S-14.7456-12-3030-X-R
Manufacturer/Brand:
Aker Technology USA
Part of Description:
CRYSTAL 14.7450MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Aker Technology USA
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
14.745 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)