C5S-37.500-10-1530-X-R
Manufacturer Part Number:
C5S-37.500-10-1530-X-R
Manufacturer/Brand:
Aker Technology USA
Part of Description:
CRYSTAL 37.5000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Aker Technology USA
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
37.5 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)