C16-35.328-12-1530-X-R
Manufacturer Part Number:
C16-35.328-12-1530-X-R
Manufacturer/Brand:
Aker Technology USA
Part of Description:
CRYSTAL 35.3280MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Aker Technology USA
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
35.328 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)