ABM8-26.690MHZ-20-B2Y-T
Manufacturer Part Number:
ABM8-26.690MHZ-20-B2Y-T
Part of Description:
CRYSTAL 26.6900MHZ 20PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
26.69 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
20pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)