ECS-102.45-16-5PX-TR
Manufacturer Part Number:
ECS-102.45-16-5PX-TR
Manufacturer/Brand:
ECS Inc. International
Part of Description:
CRYSTAL 10.2450MHZ 16PF SMD
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
10.245 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Load Capacitance :
16pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)