CM4040M00012T1521003
Manufacturer Part Number:
CM4040M00012T1521003
Manufacturer/Brand:
Hefei Jingweite Electronics
Part of Description:
2520 XTAL 40M 12PF RT 10PPM TC 1
Stock Condition:
200
Manufacturer :
Hefei Jingweite Electronics
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)