VXM7-1363-57M1425000
Manufacturer Part Number:
VXM7-1363-57M1425000
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
CRYSTAL 57.1425MHZ SMD
Stock Condition:
948
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
57.1425 MHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)