X10CB1-26.000MHZ-T
Manufacturer Part Number:
X10CB1-26.000MHZ-T
Manufacturer/Brand:
MMD
Part of Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Stock Condition:
975
Manufacturer :
MMD
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
26 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.102" L x 0.083" W (2.60mm x 2.10mm)