ECS-80-18-5PVX-GN-TR
Manufacturer Part Number:
ECS-80-18-5PVX-GN-TR
Part of Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
Stock Condition:
708
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
8 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.102" (2.60mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Size / Dimension :
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)