E1SJA18-10.240M TR
Manufacturer Part Number:
E1SJA18-10.240M TR
Manufacturer/Brand:
Ecliptek
Part of Description:
CRYSTAL 10.2400MHZ 18PF SMD
Stock Condition:
1,000
Manufacturer :
Ecliptek
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
10.24 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.126" (3.20mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)