ABLS-9.216MHZ-B4-T
Manufacturer Part Number:
ABLS-9.216MHZ-B4-T
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
CRYSTAL 9.2160MHZ 18PF SMD
Stock Condition:
787
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
9.216 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)