C1E-27.120-6-3030-R
Manufacturer Part Number:
C1E-27.120-6-3030-R
Manufacturer/Brand:
Aker Technology USA
Part of Description:
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
Stock Condition:
1,000
Manufacturer :
Aker Technology USA
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
27.12 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
6pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)