ECS-102.4-18-4XEN
Manufacturer Part Number:
ECS-102.4-18-4XEN
Manufacturer/Brand:
ECS Inc. International
Part of Description:
CRYSTAL 10.2400MHZ 18PF TH
Stock Condition:
906
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
10.24 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)