ECS-51.2-18-7SX-TR
Manufacturer Part Number:
ECS-51.2-18-7SX-TR
Manufacturer/Brand:
ECS Inc. International
Part of Description:
CRYSTAL 5.1200MHZ 18PF SMD
Stock Condition:
2,146
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Frequency :
5.12 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.146" (3.70mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SOJ, 9.40mm pitch
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)