7M-32.000MEIE-T
Manufacturer Part Number:
7M-32.000MEIE-T
Manufacturer/Brand:
FTS
Part of Description:
3.2x2.5 XTAL 10ppm 20ppm 12pF
Stock Condition:
3,000
Manufacturer :
FTS
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
32 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)