ECS-554.666-10-33-AGN-TR
Manufacturer Part Number:
ECS-554.666-10-33-AGN-TR
Part of Description:
CRYSTAL 55.46667MHZ 10PF SMD
Stock Condition:
1,815
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
55.46667 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)