FC1610AN 32.7680KA-AG5
Manufacturer Part Number:
FC1610AN 32.7680KA-AG5
Part of Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Stock Condition:
8,890
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
7pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)