DF18CC1-9.8304MHZ-T
- Manufacturer Part Number:
- DF18CC1-9.8304MHZ-T
- Manufacturer/Brand:
- MMD
- Part of Description:
- CRYSTAL 9.8304MHZ 18PF SMD
- Manufacturer :
- MMD
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 70 Ohms
- Frequency :
- 9.8304 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±15ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.177" (4.50mm)
- Load Capacitance :
- 18pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- HC-49/US
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)