SXTHM212CB074-20.000M
Manufacturer Part Number:
SXTHM212CB074-20.000M
Part of Description:
CRYSTAL 20.000MHZ 12PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Load Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)