SXTHM212AA074-20.000M
Manufacturer Part Number:
SXTHM212AA074-20.000M
Manufacturer/Brand:
Suntsu Electronics, Inc.
Part of Description:
CRYSTAL 20.000MHZ 12PF SMD
Stock Condition:
6,500
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)