FK122EIHM0.032768-T3
Manufacturer Part Number:
FK122EIHM0.032768-T3
Manufacturer/Brand:
Fox Electronics
Part of Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Stock Condition:
11,919
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)