J49SMH-C-G-G-K-20M0
Manufacturer Part Number:
J49SMH-C-G-G-K-20M0
Manufacturer/Brand:
Jauch Quartz
Part of Description:
CRYSTAL 20.0MHZ 20PF SMD
Stock Condition:
4,990
Manufacturer :
Jauch Quartz
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)