ECS-80-12-33Q-GN-TR
Manufacturer Part Number:
ECS-80-12-33Q-GN-TR
Part of Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 12PF SMD
Stock Condition:
18,361
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500 Ohms
Frequency :
8 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)