RH100-8.000-16-3030-TR-NS1
Manufacturer Part Number:
RH100-8.000-16-3030-TR-NS1
Manufacturer/Brand:
Raltron
Part of Description:
CRYSTAL 8.0MHZ 18PF SMD
Stock Condition:
5,686
Manufacturer :
Raltron
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400 Ohms
Frequency :
8 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
16pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)