55A0141-20-MST4CS2275
Manufacturer Part Number:
55A0141-20-MST4CS2275
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
CABLE 4COND 20AWG
Manufacturer :
Conductor Material :
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Diameter :
0.121" (3.07mm)
Number of Conductors :
4
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
20 AWG