DX07BD24JJ4R1100
Manufacturer Part Number:
DX07BD24JJ4R1100
Manufacturer/Brand:
JAE Electronics
Part of Description:
CONN RCPT USB4 USB-C 24POS RA
Stock Condition:
1,100
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
USB, DVI, HDMI Connector Assemblies
Connector Type :
USB-C (USB TYPE-C)
Current Rating (Amps) :
5A
Features :
Gender :
Receptacle
Ingress Protection :
Mating Cycles :
10000
Mounting Feature :
Horizontal
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Contacts :
24
Number of Ports :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Specifications :
USB 4.0 Gen 3
Termination :
Solder
Voltage - Rated :
20V