1206N5R1D500CT
Manufacturer Part Number:
1206N5R1D500CT
Manufacturer/Brand:
Walsin Technology
Part of Description:
CAP CER 5.1PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
5.1 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
50V