3131-BF1NQ-000000-2T2-20A
Manufacturer Part Number:
3131-BF1NQ-000000-2T2-20A
Manufacturer/Brand:
E-T-A
Part of Description:
CIRCUIT BREAKER THRM 20A 32VDC
Manufacturer :
E-T-A
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Not Included
Approval Agency :
IEC 60934, UL1077, UL1500
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
20A
Illumination :
Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
10 ~ 14V
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V
Voltage Rating - DC :
28 V