0805B182M501CT
Manufacturer Part Number:
0805B182M501CT
Manufacturer/Brand:
Walsin Technology
Part of Description:
CAP CER 1800PF 500V X7R 0805
Manufacturer :
Walsin Technology
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
1800 pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V